Новини Болградського району

У Василівці готуються добудувати школу

Васильевка, Василівка, школа, школа, Александр Урбанский, Олександр Урбанський, строительство, будівництво

У селі Василівка Болградського району можуть добудувати довгоочікувану школу на 450 місць – школа потрапила в державну програму «Велике будівництво» та має всі шанси втратити статус безнадійного довгобуду.

Будувати школу почали ще в 1989 році, але потім роботи зупинилися на багато років, а спроби їх відновити успіху не мали. Поки не мали.

Васильевка, Василівка, школа, школа, Александр Урбанский, Олександр Урбанський, строительство, будівництво

А нова будівля школі необхідна – василівські школярі – єдині в Болградському районі, хто вчиться в дві зміни. Про це йшлося під час робочої поїздки по півдню Одеської області голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого, який разом з народним депутатом України VIII скликання Олександром Урбанським, сільським головою Петром Бойчевим та головою Болградської райради Дмитром Дімітровим оглянув будівельний майданчик нового будинку нової української школи. Поїздка, що відбулася 13 травня, стала, по суті, виїзним засіданням керівництва області з представниками місцевої влади.

Васильевка, Василівка, школа, школа, Александр Урбанский, Олександр Урбанський, строительство, будівництво

– Василівка – єдине село в районі, де населення збільшується, тому ми повинні дивитися на ситуацію з прицілом на майбутнє. Нова будівля школі дуже необхідна! Це дозволить не тільки уникнути другої зміни навчання, а й побудувати в ній спортивний зал, якого вкрай не вистачає селу. А в перспективі ця школа може стати опорною для кількох довколишніх сіл, – пояснив Олександр Урбанський, який в даний час очолює Благодійний фонд «Придунав’є» та представляє свого брата – народного депутата IХ скликання Анатолія Урбанського.

Васильевка, Василівка, школа, школа, Александр Урбанский, Олександр Урбанський, строительство, будівництво

Будівництво планується вести в два етапи: добудова триповерхової будівлі школи та будівництво великого спортивного залу. Загальний кошторис – понад 75 мільйонів гривень, а тому без допомоги держави та області осилити цей проект громада Василівки не зможе. Тому, за словами керівництва Одеської області, з державного фонду регіонального розвитку на першому етапі передбачається виділення 16,3 мільйонів, а з обласного бюджету – 14 мільйонів 300 тисяч гривень.

Крім поки ще «замороженого» будівництва школи, гості оглянули і капітально відремонтований будинок культури. Не дивлячись на хорошу якість ремонту, він обійшовся набагато дешевше, ніж об’єкти подібного класу в інших районах області та країни. Петро Бойчев, зокрема, подякував народному депутату України VIII скликання Олександру Урбанському, який допомагав вибивати гроші на такий потрібний селу об’єкт.

Відзначимо, що в останні роки Василівка динамічно змінюється. Позитивні зміни почалися з ремонту мостів через річку Ташбунар. Потім оновили будівлю сільради та стадіон, відновили стадіонний будиночок: відремонтували дах, замінили вікна, а для подачі води в душові кабінки пробурили свердловину. Відремонтован дитсадок, оновився будинок культури та площа перед ним (за традицією, всі свята селяни відзначають саме тут).

У селі з’явилося сучасне вуличне освітлення, ведеться капітальний ремонт доріг та об’єктів інфраструктури.

– Всі ці зміни в зовнішності Василівки – результат спільної роботи всієї вертикалі влади. Ми переконливо довели – об’єднавши зусилля ми можемо добитися процвітання сіл, – заявив Олександр Урбанський.

Нагадаємо, що раніше керівництво області ознайомилося з реалізацією проекту «Чиста ріка» в Ізмаїлі.

 

Також цікаве