У Кам’янці відсвяткували Трифона Зарізана

У кам’янському Будинку культури відбулось свято Трифона Зарізана. Програма включала в себе дегустацію аматорських вин з нагородженням переможців, концерт, пригощання (курбан й уху) для всіх і, звичайно ж, масові гуляння.

Каменка, ДК, праздник, Трифон Зарезан, 2020, Кам'янка, БК, свято Трифона Зарезана

Це свято з’явилось в Бессарабії разом із селами, – розповідає сільський голова Іван Лефтеров, – у Кам’янці воно проходить восьмий раз, і з кожним роком географія учасників розширюється.

зрительный зал в Каменке на праздновании Трифона Зарезана

Цього разу на свято приїхали представники сіл Каланчак, Лощинівка, Утконосівка, Суворове і Кирнички Ізмаїльського району, а також села Баннівка Болградського району.

Свої вітання кам’янцям та гостям свята передали народний депутат України Анатолій Урбанський, який представляє інтереси українського Придунав’я в парламенті нинішнього скликання, а також його попередник Олександр Урбанський.

Вони підкреслили в своєму зверненні, що Трифон Зарізан – одне з найважливіших свят для жителів Придунав’я, які споконвіку займалися виноградарством, і сьогодні зі своїм чудовим вином виходять на європейський ринок, де на них обов’язково чекає успіх.

Нехай щедра земля Бессарабії, зігріта працьовитими руками людини, обдаровує багатими врожаями! Нехай на кожному столі буде добре вино, а до нього – хліб, бринза, каварма, міліна, помідори… Все те, що стало традицією, яку ми ретельно бережемо і неодмінно передамо нашим дітям і онукам! – відзначили у своєму привітанні Анатолій і Олександр Урбанський. – Всім миру, щастя, добра, достатку і добробуту кожному будинку і всій нашій Україні! І нехай з кожним роком на свято Трифона Зарізана приїжджають все більше і більше гостей та учасників!

Каменка, ДК, праздник, Трифон Зарезан, 2020, Кам'янка, БК, свято Трифона Зарезана

Кам’янці сподіваються, що Трифон Зарізан стане традиційною подією регіонального рівня – як і кам’янський Різдвяний бал.

Нагадаємо, раніше представники компанії «Шовковий шлях», які зацікавлені в експорті бессарабського вина до Китайської Республіки, відвідали винні заводи Придунав’я.