НовиниНовини Ізмаїльского району

Керівництво області ознайомилося з реалізацією проекту «Чиста ріка» в Ізмаїлі

Измаил, Ізмаїл, проект "Чистая река", проект "Чиста ріка", Александр Урбанский, Олександр Урбанський

Народний депутат України Олександр Урбанський, який представляє свого брата – народного депутата України IХ скликання Анатолія Урбанського, 13 травня відвідав виборчий округ, де разом з головою Одеської обласної державної адміністрації Максимом Куцим та головою Одеської обласної ради Сергієм Паращенко оцінив хід робіт з реалізації європейського проекту «Чиста ріка ».

Измаил, Ізмаїл, проект "Чистая река", проект "Чиста ріка", Александр Урбанский, Олександр Урбанський

Проект “Чиста ріка” реалізується в рамках спільної операційної програми “Україна-Румунія 2014-2020” та не має аналогів в Одеській області. Та й сам Ізмаїл, мабуть, єдине місто в Україні, яке бере участь в такій кількості європейських проектів – за п’ять років в рамках проектів транскордонного співробітництва загальний обсяг інвестицій ЄС в економіку Ізмаїла складе близько 10 мільйонів євро.

У цьому проекті партнерами Ізмаїла виступає Одеська обласна рада, Асоціація транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» (Румунія) та Повітова рада Тулча (Румунія), а загальний бюджет проекту становить 4 млн 353 тис євро, з яких 3 млн 510 тис євро – бюджет міста Ізмаїла.

Ці кошти будуть спрямовані на повну реконструкцію каналізаційної системи міста. Планується побудувати та модернізувати 11 226 метрів каналізаційних мереж (з новими камерогасітелямі та трубами високого тиску), встановити дві насосні станції, замінити насосне обладнання, механізми дроблення та перемелювання каналізаційних стоків, а також автоматику. Реконструкцію каналізаційної мережі планується закінчити до кінця року, а сам проект завершиться навесні 2022 року.

Роботи ведуться одночасно на декількох ділянках: на вулиці Нижнєсадова, Українська, Нахімова та вулиці Чкалова.
Гості ознайомилися з роботами на перетині вулиць Нижнєсадова та Українська (біля 14-ї школи) та побачили як без пошкодження дорожнього покриття, методом проколу (глибинного буріння) на глибині трьох метрів будується каналізаційний колектор – прокладається труба в поліетилені високого тиску діаметром 450 мм в футлярі 550 мм з декількома ступенями захисту.

Измаил, Ізмаїл, проект "Чистая река", проект "Чиста ріка", Александр Урбанский, Олександр Урбанський

Цей проект дуже значущий для Ізмаїла, оскільки відведення каналізаційних стоків міста в прикордонній зоні дельти Дунаю сьогодні здійснюється по аварійній гілці. Реалізація ж цього проекту дасть можливість запобігти надзвичайним ситуаціям, які викликані техногенними катастрофами, а також виключити можливість аварійного скидання стічних вод в Леб’яже озеро. Після цього міська влада зможе зайнятися реабілітацією самого озера та перетворенням його в дендропарк.

Нагадаємо, раніше в Ізмаїлі відкрили кисневу станцію.

Також цікаве

Новини

Фонд Урбанських “Придунав’я” передав на фронт модернізований для потреб військових УАЗ

Спільними зусиллями ізмаїльських судноремонтників відремонтований та модернізований ще один автомобіль, який Фонду Урбанських “Придунав’я” передали ...

Більше:Новини