Благодійний фонд Урбанського «Придунав’є» передав медикам інфекційного відділення Ізмаїльської Центральної районної лікарні лабораторні протиепідемічні костюми DuPont Tyvek.
– Це костюми біозахисту для працівників інфекційного відділення, які, можливо, будуть контактувати з інфікованими. Щоб вони самі не заразилися і продовжували надавати медичну допомогу наступним пацієнтам, – розповів головний лікар ЦРЛ Олег Садковський. – Костюми досить дорогі, оскільки вони можуть оброблятись і використовуватись повторно – в цьому їх перевага. Але наразі на них підвищений попит, а відповідно, й ціна, оскільки одноразові костюми при виході потрібно знімати й утилізувати.
Як пояснив Олег Володимирович, зараз в ЦРЛ закуплені окуляри, захисні маски, є заявка на 200 костюмів (районний бюджет виділив 250 тисяч гривень), замовлено 550 респіраторів. Щоправда, є одне серйозне «але» – сьогодні постачальники засобів противірусного захисту неохоче працюють з бюджетними коштами, віддаючи перевагу готівковим і передоплаті. Але навіть якщо договір на поставку укладено, це ще не означає, що він буде швидко виконаний.
Так і сталось із замовленими лікарнею захисними костюмами. На жаль, їх досі не поставили, і на даний момент дата поставки незрозуміла. Втім, не ясно й коли в лікарню привезуть першого хворого на коронавірус, а медики зобов’язані бути захищені для зустрічі з небезпечною інфекцією.
– На щастя, підключаються благодійні організації, – говорить Олег Садковський. – Ми звернулись до них і великих фермерів. Першим відгукнувся на заклик про допомогу Благодійний фонд Урбанського «Придунав’є». Костюми – з Києва, виробництво – Камбоджа, фірма – DuPont. Це хороші та якісні костюми!
Як зазначає головний лікар, отримані костюми дозволять впоратись з першою хвилею хворих, але якщо їх буде занадто багато, знадобиться більше костюмів.
– Персонал, заходячи до хворого, повинен мати рукавички, маску (краще – респіратор класу FPP-2 або FPP-3), окуляри та костюм, в якому медсестра або лікар знаходитимуться по вісім годин (без нього – не можна, враховуючи ризик захворювання). Тому ми сподіваємось, що закупівлі продовжаться, тому що якщо у медиків не буде захисту, то надавати допомогу населенню Ізмаїла, Ізмаїльського та ще восьми районів буде нікому, – пояснює Олег Садковський. – Сподіваюсь, приклад фонду Урбанського стане заразливим.
А поки ЦРЛ продовжує за допомогою меценатів готувати персонал та інфекційне відділення до прийому перших хворих на коронавірус, завідуюча інфекційним відділенням ізмаїльської ЦРЛ Миколаєва Ганна Петрівна звернулась до жителів з рекомендаціями як зменшити ризик захворювання і не дати недугу швидко поширитись:
Нагадаємо, раніше Благодійний фонд Урбанського «Придунав’є» на новорічних й різдвяних святах в Ізмаїлі дарував дітям настільні ігри.