НовиниНовини Ізмаїльского району

За сприяння Фонду «Придунав’є» у Котловині Ренійської ОТГ розпочнуть відновлення старовинного колодязя

Благодійний фонд Урбанського «Придунав’є» надав фінансову підтримку ініціативи мешканців села Котловина Ренійської громади з відновлення старовинного колодязя кінця XIX століття.

Для місцевих мешканців відродження занедбаних джерел води – це, в першу чергу, данина поваги до пращурів. Історію котловинського колодязя розповіла директорка сільської школи Прасковія Яківна Долапчі.

Поселенці, більшість з яких складали та складають гагаузи, викопали поблизу річки Безіменки у центрі села три колодязі. Але найбільш смачною і прохолодною вода виявилася у середньому, він і став джерелом питного водопостачання, який згодом освятив тутешній батюшка. Решту джерел використовували для сільськогосподарських потреб.

Відтоді головний колодязь села став найвідвідуванішим місцем. До нього приходили і на зустрічі для спілкування та обміну новинами, і на романтичні побачення. Звідси щодня розвозили питну воду для селян, які працювали на полях.

Для підняття води з криниці спочатку в якості підіймального пристрою був встановлений механізм під назвою «журавель», а під час реконструкції у 1988 році його замінили на більш практичний і зручний коловорот – корбу. У цей же період за часів вже нині покійного сільського голови Георгія Петріогло над колодязем збудували навіс, який захищав візитерів від негоди.

«Проєкт наразі ще тільки готується. У нас в селі сформувалася ініціативна група. Ми вирішили відновити колодязь у тому вигляді, як він є. Під стелею плануємо облаштувати підсвітку, щоб люди і в темну пору доби мали змогу набрати води. Колодязь почистимо, адже зазвичай це необхідно робити щороку!

На прилеглій території цієї весни висадили саджанці павловній. Коли вони виростуть, то можна буде розширити та облаштувати зону відпочинку. Поки що хочемо встановити кілька лавочок для перепочинку та вимостити плиткою стежку, що веде від сільської дороги до джерела води», – поділилася Прасковія Яківна.

 

 

.

 

 

Також цікаве

Новини Ізмаїльского району

Жителі Нової Покровки за підтримки Фонду Урбанського “Придунав’є” наводять красу до Дня села (відео)

Жителі Нової Покровки Суворовської громади разом з місцевою владою та за підтримки Фонду Урбанського «Придунав’є» ...
Допомога силам оборони

Фонд Урбанського “Придунав’є” передав ізмаїльським захисникам потужний позашляховик (відео)

Благодійний фонд Урбанського “Придунав’є” на прохання Ізмаїльської районної військової адміністрації надав ППО Ізмаїльського району черговий ...

Більше:Новини

Допомога силам оборони

Фонд Урбанського “Придунав’є” забезпечив захисників Ізмаїльського району прожектором для боротьби з ворожими дронами

21 серпня команда Благодійного фонду Урбанського “Придунав’є” зустрілась з лейтенантом Юрієм, який наразі керує військовим ...
Новини

Військові відзначили волонтерську допомогу співзасновника Фонду “Придунав’є” Олександра Урбанського пам’ятним подарунком!

Бійці 59-ої окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка були приємно вражені оперативно наданою допомогою та ...