НовиниНовини Ізмаїльского району

За сприяння Фонду «Придунав’є» у Котловині Ренійської ОТГ розпочнуть відновлення старовинного колодязя

Благодійний фонд Урбанського «Придунав’є» надав фінансову підтримку ініціативи мешканців села Котловина Ренійської громади з відновлення старовинного колодязя кінця XIX століття.

Для місцевих мешканців відродження занедбаних джерел води – це, в першу чергу, данина поваги до пращурів. Історію котловинського колодязя розповіла директорка сільської школи Прасковія Яківна Долапчі.

Поселенці, більшість з яких складали та складають гагаузи, викопали поблизу річки Безіменки у центрі села три колодязі. Але найбільш смачною і прохолодною вода виявилася у середньому, він і став джерелом питного водопостачання, який згодом освятив тутешній батюшка. Решту джерел використовували для сільськогосподарських потреб.

Відтоді головний колодязь села став найвідвідуванішим місцем. До нього приходили і на зустрічі для спілкування та обміну новинами, і на романтичні побачення. Звідси щодня розвозили питну воду для селян, які працювали на полях.

Для підняття води з криниці спочатку в якості підіймального пристрою був встановлений механізм під назвою «журавель», а під час реконструкції у 1988 році його замінили на більш практичний і зручний коловорот – корбу. У цей же період за часів вже нині покійного сільського голови Георгія Петріогло над колодязем збудували навіс, який захищав візитерів від негоди.

«Проєкт наразі ще тільки готується. У нас в селі сформувалася ініціативна група. Ми вирішили відновити колодязь у тому вигляді, як він є. Під стелею плануємо облаштувати підсвітку, щоб люди і в темну пору доби мали змогу набрати води. Колодязь почистимо, адже зазвичай це необхідно робити щороку!

На прилеглій території цієї весни висадили саджанці павловній. Коли вони виростуть, то можна буде розширити та облаштувати зону відпочинку. Поки що хочемо встановити кілька лавочок для перепочинку та вимостити плиткою стежку, що веде від сільської дороги до джерела води», – поділилася Прасковія Яківна.

 

 

.

 

 

Також цікаве

Новини Ізмаїльского району

Учні двох навчальних закладів Саф’янівської громади долучилися до освітнього проєкту з патріотичного виховання (ВІДЕО)

У навчальних закладах Саф’янівської громади тривають заходи з патріотичного виховання учнівської молоді. Днями заняття відбулися ...

Більше:Новини