В Рені відбувся міжнародний фестиваль молдовської культури

В Рені пройшов 13-й міжнародний фестиваль молдовської культури “Cint si joc la hora moldovenilor”. Учасників фестивалю привітав президент Благодійного фонду “Придунав’є” Олександр Урбанський.

Організували фестиваль Ренійське районне молдавське національно-культурне товариство «Ізвор», Обласний центр національних культур в Ренійському районі, відділ культури Ренійської РДА, а також комунальний заклад «Районний центр по обслуговуванню закладів та установ культури» Ренійської районної ради.

Центром фестивалю стала літня сцена біля фонтану, де ще рік тому стояли перекошені стіни старого літнього кінотеатру. Колись він був проданий одному з підприємців і поступово перетворився на джунглі в центрі парку. Побачивши їх навесні цього року Анатолій Урбанський на зустрічі з активом району з сумом заявив: «Це – не парк, це – ліс».

Після цього Благодійний фонд Урбанського «Придунав’є» викупив цей об’єкт і безоплатно передав громаді. Протягом півроку парк розчистили від старих дерев і чагарників (сьогодні лісових заростей у ньому вже немає), проклали алеї, відновили занедбаний фонтан та літній майданчик естради, де зараз кожні вихідні проводяться культурні заходи…

Ми вирішили провести цей великий культурний форум під відкритим небом – в реконструйованому центральному парку міста, – повідомив голова Ренійської районної національно-культурного товариства «Ізвор» Валерій Бабере.

Я дуже радий, що через кілька років проведення фестивалю в селах Ренійського району, він нарешті повернувся в Рені. Адже тут теж люблять і цінують молдовську культуру! Я радий привітати колективи з сусідніх районів, а також гостей з Чернівців, з Молдови і Румунії. Хочу сказати, що фестиваль проходить на високому рівні і ви гідно оціните його! Обіцяю, що наш фонд, як і раніше, буде допомагати розвитку культур усіх народів, що проживають в нашій багатонаціональній Бессарабії, – заявив у своїй вітальній промові Олександр Урбанський, який до цього побував на презентації вже другого збірника поета з Лиманського Олександра Гелецяну.

Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, президент Благотворительного фонда "Придунавье", Рени, фестиваль молдавской культуры "Cint si joc la hora moldovenilor", 2019, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, президент Благодійного фонду "Придунав'є", Рені, фестиваль молдовської культури "Cint si joc la hora moldovenilor"

Також привітав учасників та глядачів фестивалю лідер Всеукраїнської національно-культурної молдавської асоціації Анатолій Фєтєску, який зазначив, що без належної підтримки творчих ініціатив здійснити їх буде неможливо:

– Фестивалі в Ренійському районі проводяться масштабні, цікаві. Цей фестиваль організовують люди, які вболівають за свою справу, і я вдячний їм за це! Особлива подяка Благодійному фонду Урбанського «Придунав’є» за допомогу, яка надається протягом уже кількох років. Тринадцятий міжнародний фестиваль молдовської культури знову пройшов під патронатом народного депутата України Анатолія Урбанськоговелике йому спасибі за підтримку!

Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, президент Благотворительного фонда "Придунавье", Рени, фестиваль молдавской культуры "Cint si joc la hora moldovenilor", 2019, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, президент Благодійного фонду "Придунав'є", Рені, фестиваль молдовської культури "Cint si joc la hora moldovenilor"

Нагадаємо, раніше педагогів Ізмаїльського району привітали з Днем вчителя.