Про нас
Благодійність – справа всього життя.
Благодійний фонд Урбанських «Придунав’я» став для жителів всього регіону потужною хвилею добрих справ. І ми вирішили розповісти про те, що змушує зайнятися благодійною діяльністю, з представником засновників самого «молодого» в столиці Придунав’я фонду.
Як з’ясувалось, сама ідея створення фонду виникла, як то кажуть, в робочій атмосфері.
– Вийшло все просто і цілком природно. Ми, прийшовши на судноремонтні заводи Ізмаїла, методично облаштовували територію, яка до нашого приходу через занедбаність заросла молодими пагонами дерев, де привільно себе почували зайці, фазани, куріпки, – розповідає директор судноремзавода Станіслав Чімбер. – Хто не пам’ятає, так це був час, коли всі фахівці залишились без роботи, а основною діяльністю колективу підприємства була охорона території. Ми стали приводити її в порядок, після ревізії обладнання приступили до його оновлення. Хоча яке оновлення? До закупівлі! Одночасно стали набирати кадри. Роботи було багато – хоча, чому «було»? Сьогодні ми розширюємо виробництво і як і раніше набираємо кадри, і готові навчати тонкощам робочих професій усіх, у кого є базові знання.
Про те, як відновлювались судоремзаводи, можна говорити довго. Але попутно з виробничими проблемами вставали соціальні. Ми знали чим живе кожен представник нашого колективу. У когось у дворі багатоповерхового будинку немає дитячого майданчика, і діти не знають, де прикласти свої сили у вільний від навчання і комп’ютера час. Хтось нарікав, що на місці автобусної зупинки немає конструкції, де можна було б сховатися від негоди. Періодично звучали скарги на явний брак світлофорів, вуличного освітлення, спортмайданчиків … Втім, ви й так усе знаєте.
– Але навряд чи ці знання стали основою для заснування благодійного фонду.
– Не лише вони. Ми розуміємо, що добробут наших працівників поза стінами заводу позначається на роботі самого підприємства, яке розвивається і вже по ряду показників займає провідні позиції в масштабах України. Прагнення розв’язувати соціальні питання наших працівників поступово і призвело до думки про те, що потрібен благодійний фонд, який і візьме на себе завдання з благоустрою території навколо заводів. Так народився Благодійний фонд Урбанського «Придунав’є».
– Станіславе Сергійовичу, сьогодні можна довго перераховувати все, що вже зроблено цим фондом. Це відремонтовані дороги, дахи, мости, це теплі туалети в школах і дитсадках, це допомога в оновленні меблів і обладнання навчально-виховних і культурних установ, це допомога людям в отриманні медичних послуг… Але що змушує фонд працювати?
– Хотілося б без високих слів, але в основі роботи Благодійного фонду Урбанських «Придунав’я» – небайдужість. Ми ж розуміємо, що саме це змушує нас допомагати тим, кому найважче. Нам не все одно, як воюють жителі Ізмаїлу на Сході країни, – і в зону проведення АТО їдуть машини з вантажем продуктів, технічним обладнанням, теплими речами, запчастинами до автомобіля, раціями, водою… Нам не все одно, як добираються до міста жителі сіл Придунав’я, – і фонд фінансує ремонт сільських доріг. Цікаво, що робітникам, які засипають ямищі, кажуть «спасибі» практично всі водії що проїжджають… Небайдужість до зовнішнього вигляду рідного міста – а Ізмаїл став саме рідним! – призвело до закладення Клушинського скверу (до речі, там заливають фундамент під чашу фонтана) і подарувало дітям мікрорайону Фортеця красуню-ялинку. Ми ж розуміємо, що рівень доброустрію в нашому спільному будинку залежить від нас, що живуть і працюють тут. Бажання взяти в цьому посильну участь і стало спонукальним мотивом до створення фонду Урбанських «Придунав’я». Поле діяльності фонду величезне, і саме життя підтвердило, що Фонд не обіцяє – він робить.
– Які проекти сьогодні реалізує Фонд?
– Скажу про кілька. Як і раніше, на першому місці – діти. Тут мова йде про ремонт даху на будівлі майстерень в загальноосвітній школі №11 міста Ізмаїла, про закупівлю обладнання та меблів для дітей-сиріт, які приїхали в школу-інтернат з Луганської області. Це вирішення одного з найболючіших питань – будівництво теплих туалетів у школах і дитсадках сільської місцевості. Ми з увагою ставимося до питань культури – і допомагаємо, наприклад, Центру гагаузської культури, який відкрився в селі Виноградівка Болградського району, активно беремо участь в ремонті Будинку культури в селі Нова Некрасівка Ізмаїльського району. Як і раніше багато уваги приділяється спорту. З гордістю повідомляємо, що 21 грудня в селі Владичень відкриється волейбольний турнір на Кубок Урбанського. Це – малий перелік добрих справ, який не закритий! Благодійний фонд Урбанських «Придунав’я» працює. Та й звернень до нас все ще багато, тому і планів – великих і малих – теж.