Обласна влада провела виїзне засідання для боротьби з посухою

У вівторок, 28 квітня, в полі біля села Орлівка Ренійського району відбулась перша виїзна нарада керівництва області, народних депутатів України, місцевих керівників, а також самих фермерів, присвячена проблемі посухи та майбутнього неврожаю. Взяв участь у нараді і помічник народного депутата України Анатолія Урбанського Ігор Скоробреха.

Ренийский район, Орловка, засуха, Ренійський район, Орлівка, посуха, Анатолий Урбанский, Игорь Скоробреха, Анатолій Урбанський, Ігор Скоробреха

Старожили кажуть, що аналогів цьогорічної посухи не було, щонайменше, 35 років. Це загрожує сільськогосподарським підприємствам серйозними збитками, що, в свою чергу, призведе до підвищення цін на сільгосппродукцію та скорочення робочих місць.

За підрахунками фахівців, вже зараз можна говорити про загибель 67% озимих, а якщо до 10 травня не буде серйозного дощу, то цей відсоток підвищиться ще на 11 процентних пунктів. Це завдасть шкоди аграріям Одеської області на суму 6 мільярдів 800 мільйонів гривень, що призведе до банкрутства 12% підприємств.

Виступаючи перед журналістами і фермерами, перший заступник голови ОДА В’ячеслав Овечкін повідомив, що за останні 20 років в Одеській області випала найменша кількість опадів. Тому в облдержадміністрації вирішили перенаправити 3 мільйони гривень, закладених на компенсацію придбання фермерами сільськогосподарської техніки, на компенсацію витрат на електроенергію, пов’язану зі зрошенням.

Але чи достатньо цього? Аграрії впевнені, що ні, адже значні збитки можуть привести до того, що сільгоспвиробники не зможуть оплатити оренду земельних ділянок, що майже напевно призведе до соціальної напруги …

Ренийский район, Орловка, засуха, Ренійський район, Орлівка, посуха, Анатолий Урбанский, Игорь Скоробреха, Анатолій Урбанський, Ігор Скоробреха

Щоб цього не допустити, голова постійної комісії облради з питань агропромислового розвитку Георгій Чіклікчі пропонує уряду скасувати обкладення ПДВ придбання сільськогосподарських матеріалів (а в ідеалі – взагалі скасувати ПДВ для фермерів). Крім того, аграрії ратують за створення Регіонального фонду насіння – їм дуже допомогло б часткове відшкодування на придбання насіння.

Наприкінці наради голова облради Сергій Паращенко запропонував від імені Одеської обласної ради звернутись до Президента і Кабінету Міністрів України з проханням вжити відповідних заходів щодо допомоги аграрному сектору півдня Одеської області в період посухи.

Уряду пропонується надати фінансову допомогу у вигляді дотацій постраждалим аграріям, запустити низьковідсоткові кредитні програми і компенсувати відсоткові виплати фермерським господарствам, а також створити для них податкові пільги.

Крім того, пропонується створити спеціальну комісію, яка вивчить ситуацію в аграрному секторі Одещини, а також здійснить оцінку збитків сільськогосподарських підприємств регіону.

Текст звернення зауважень не викликав, тому цю ідею підтримали.

По закінченню наради Ігор Скоробреха анонсував, що найближчим часом народний депутат України Анатолій Урбанський внесе озвучені на нараді пропозиції до Кабінету міністрів для якнайшвидшої підтримки сільгосппідприємств.

Нагадаємо, раніше в Ізмаїлі відбулася виїзна нарада, присвячена реконструкції аеропорту.