Ізмаїльський народний музично-драматичний театр і дитячий театр-студія «Едельвейс» Палацу культури ім. Т.Г.Шевченка викликали справжній фурор на фестивалі в Черкасах “Fortuna Fest-2019”.
Під керівництвом Ольги Герасимової ізмаїльські театрали отримали практично усі перші місця за кращі ролі, а також перемогли в номінації «Краща вистава фестивалю». Перемогу ізмаїльським служителям Мельпомени принесла постановка вистави “Коли я знову стану маленьким” за мотивами творів Вадима Коростильова “Варшавський набат”, польського письменника і педагога з трагічною долею Януша Корчака, а також поеми Олександра Галича “Кадиш”.
… 1942 рік, єврейське гетто у Варшаві. Інтернат для дітей-сиріт, якими опікується Януш Корчак, збираються відвезти на «дачу», а насправді – ліквідувати. Їх наставник робить відчайдушні спроби зупинити нацистів, а коли розуміє, що це неможливо, залишається з дітьми до кінця.
– Але дощем, але травою, але вітром, але попелом, ми повернемося, повернемося, повернемося до Варшави! – звучали рядки Олександра Галича з поеми «Кадиш», коли було ясно, що ніхто з дітей ніколи не повернеться ні в Варшаву, ні до самого життя.
…Зал в Черкасах плакав – і аплодував стоячи.
Актори театру удостоїлись спеціальних дипломів: в номінації “Краща чоловіча роль” відзначений Володимир Бойчук, “Краща жіноча роль” – у Уляни Молла. Кращим акторським дуетом визнані Дмитро Короленко і Марія Пейкова. У номінації “Кращий читець” відзначений Матвій Дорофєєв.
– Я щаслива, що цей шлях – «Фортуна Фест-2019» ми пройшли разом, пройшли святково, сміливо, з великою любов’ю та самовіддачею, – говорить керівник театру Ольга Герасимова. – Часом здавалось, що «обставини» внесуть свої корективи, але ми були однією великою театральної сім’єю і у нас була Мрія! Вистава про війну, але вона не залишає сумного настрою. Ми хотіли сказати, що війна – це катастрофа, яку треба уникнути. І про це потрібно говорити, тому що наші діти повинні розуміти і пам’ятати про неї. І знати – життя має перемогти … Для акторів фестиваль – ковток творчого повітря – ми там можемо оцінити свій рівень, а це вкрай важливо! Тому ми вдячні усім, хто допоміг в організації поїздки. Перш за все, міському голові Андрію Абрамченко і братам Урбанським – Анатолію, народному депутату України, і Олександру, який очолює Благодійний фонд «Придунав’є», а також всьому колективу – кожному акторові і кожному з батьків. Ми були однією сім’єю, яка згуртована однією ідеєю.
У цьому році фестиваль в Черкасах був присвячений пам’яті українського актора Богдана Ступки. Одинадцять аматорських театрів з Києва, Запоріжжя, Дніпра, Ізмаїла, Ковеля, Ірпеня та Черкас взяли участь у театральній костюмованій ході вулицями міста, в майстер-класах, вечорі романсу та в інших заходах фесту.
Для ізмаїльських театралів ця перемога не перша – на цьому ж фестивалі трупа рік тому заробила Гран-прі зі спектаклем «Котячий будинок».
Нагадаємо, раніше ізмаїльский театр отримав друге місце на фестивалі «Від Гіпаніса до Борисфена».